hero image

Djakarta 1946

Indonesische oorlogsfilm over het verzet tegen de Nederlandse koloniale overheersing

Binnenkort op Picl

In 1952 verscheen de roman 'Jalan Tak Ada Ujung' ('A Road with no End') van de Indonesische auteur Mochtar Lubis – een verhaal over verzet, verlangen en de offers die vrijheid vraagt. Regisseur Mouly Surya brengt dit historische verhaal naar het witte doek als Djakarta 1946: een meeslepend oorlogsdrama vol spanning, romantiek en morele dilemma’s.

Jakarta, 1946. De oorlog is voorbij en de Japanners zijn weg, maar de Nederlanders willen hun koloniale macht gewoon hervatten. De Indonesische roep om onafhankelijkheid groeit – en met die spanning ook het verzet. De getraumatiseerde ex-strijder Isa bedenkt met zijn vriend Hazil een gewaagd plan: een aanslag op een bioscoop vol koloniale machthebbers, met Van Mook als hoofdprijs. Maar het wordt pas echt gevaarlijk als Hazil een affaire begint met Isa’s vrouw.

Djakarta 1946 vertelt geen verhaal van groots patriottisme of geweld, maar richt zich op de kleine, persoonlijke verzetsdaden, en hoe die verweven zijn met het persoonlijke leven van de hoofdpersonen. Het resultaat is een menselijke en genuanceerde kijk op het Indonesië van toen.


Tip deze film

Te zien tot en met

1 september 2025

Genre

drama

Land

  • Indonesië
  • Singapore
  • Nederland
  • Frankrijk
  • Noorwegen
  • Filipijnen
  • Cambodia

Taal

  • Bahasa
  • Nederlands
  • Engels

Ondertitels

Nederlands

Speelduur

118 min.

Regisseur

Mouly Surya

Kijkwijzer

Acteurs

  • Chicco Jerikho
  • Ariel Tatum
  • Jerome Kurnia

Distributeur

Periscoop Film

Beschikbaarheid

On Demand: streaming/ online

still image
still image
still image
still image
still image
still image

Film zien?

De beste films en documentaires uit het filmtheater, direct bij jou thuis.

Picl logo

Nu in het filmtheater. Nu bij jou thuis