
Cléo de 5 à 7
Opnieuw uitgebracht Nouvelle Vague-meesterwerk van cineast Agnès Varda
Binnenkort op Picl
Agnès Varda is een van de belangrijkste stemmen van de moderne cinema, bekend om haar eigenzinnige stijl en feministische blik. In Cléo de 5 à 7, een van de hoogtepunten in haar oeuvre, neemt ze ons mee naar Parijs, op de langste dag van het jaar. Terwijl de stad bruist, wacht zangeres Cléo gespannen op de uitslag van een medisch onderzoek. Ze is ervan overtuigd dat ze ernstig ziek is.
Terwijl ze wacht op de allesbeslissende uitslag, dwaalt Cléo twee uur lang door de straten van Parijs. Onderweg ontmoet ze vrienden, bekenden en vreemden, die haar confronteren met haar angsten en verlangens. De ontmoetingen veranderen langzaam haar kijk op het leven, en wanneer ze Antoine ontmoet, een soldaat die zelf worstelt met onzekerheid en sterfelijkheid, krijgt haar perspectief een onverwachte wending.
Met haar poëtische beeldtaal en subtiele karakterportret schetst Varda een intiem tijdsbeeld van Parijs en van een vrouw die balanceert tussen angst en verlangen. Cléo de 5 à 7 is een hoogtepunt van de Nouvelle Vague-filmstroming en een van Varda’s meest gewaardeerde films. Nu opnieuw te zien op Picl, samen met Les glaneurs et la glaneuse.
Tip deze film
Te zien tot en met
25 januari 2026
Genre
drama
Land
Frankrijk
Taal
Frans
Ondertitels
Nederlands
Speelduur
90
Regisseur
Agnès Varda
Kijkwijzer
Acteurs
- Corinne Marchand
- Antoine Bourseiller
- Dominique Davray
Distributeur
Cinéart Nederland



Film zien?
De beste films en documentaires uit het filmtheater, direct bij jou thuis.