Ernest Cole: Lost and Found

Portret van de Zuid-Afrikaanse Ernest Cole, die het leven onder apartheid fotografeerde

Bekijk de film voor €8,99 Bekijk later

Nu ook te zien in het filmtheater.

De Zuid-Afrikaanse fotograaf Ernest Cole (1940-1990) was een van de eersten die de wreedheid van het leven onder apartheid vastlegden. Als fel tegenstander van het systeem ging hij in 1966 in ballingschap naar New York, waar hij zowel de nieuwe vrijheden als het versneden racisme documenteerde. Na zijn dood raakte zijn werk verloren, tot in 2018 duizenden van zijn negatieven werden teruggevonden. De Oscargenomineerde regisseur Raoul Peck (I Am Not Your Negro) brengt Cole’s leven en werk tot leven in de docu Ernest Cole: Lost and Found.
 



“Indringende documentaire”

★★★★ VPRO Cinema

 


 

In 1967 verscheen Coles baanbrekende fotoboek ‘House of Bondage’, een aangrijpende weergave van hoe het leven tijdens de apartheid eruit zag voor Zwarte Zuid Afrikanen zoals hij. De wereld reageerde geschokt. In de VS bleef hij zwarte gemeenschappen vastleggen, zowel in stedelijke als rurale gebieden. Helaas erkenden opdrachtgevers zelden de urgentie hiervan: de parallellen die hij zag met het racisme in zijn eigen land werden allerminst op prijs gesteld. Na zijn dood werd lang gedacht dat zijn negatieven verloren waren gegaan, totdat in 2018 60.000 onbekende negatieven werden teruggevonden.

De Haïtiaanse filmmaker Raoul Peck brengt met Ernest Cole: Lost and Found een krachtig eerbetoon aan de fotograaf. De film toont zowel Cole’s afschuw van de apartheid als zijn leven in vrijwillige ballingschap in New York. Op het filmfestival van Cannes won de documentaire de L’Oeil d’or voor beste documentaire. Zijn eerdere, Oscargenomineerde film I Am Not Your Negro is nu ook op Picl te zien als Regie Voorafje.

Meer docu’s zien? Bekijk onze selectie documentaires.
 


 

“De moeite waard – alleen al om die prachtige, herontdekte foto’s” ★★★ de Volkskrant

“Historische beelden krijgen een extra betekenislaag door de zeer aanwezige vertelstem van de hoofdpersoon” – NRC

“Raoul Peck heeft beslist een van zijn beste werken afgeleverd.” ★★★★1/2 FilmTotaal

“Warm vertolkte teksten en zorgvuldig gekozen archiefbeelden” ★★★★ Cinemagazine

“Met een hartverwarmende finale” ★★★★ InDeBioscoop

“Er zit zoveel kracht en woede in dat werk, er is zoveel te zeggen over racisme, institutioneel en individueel, dat op basis van Cole’s oeuvre ook nog een hele andere film gemaakt moet worden.” – de Filmkrant

“Onderscheidend van de doorsnee biografische documentaire” – Het Parool

Film zien?

De beste films en documentaires uit het filmtheater, direct bij jou thuis.

Onze programma's

  • Docu’s op Picl

    Ontdek hier de nieuwste, mooiste, en meest indrukwekkendste documentaires

    Bekijk programma